Aylık Arşiv: Mayıs 2015

1

LYME Hastalığı ve Kırmızı örümcekler

LYME hastalığının tanımı yeni yapılan bir hastalık, ancak hastalık tanımı ile ilgili çok yoğun bir tartışma mevcut. Buradaki yazımızda LYME hastalığı ile kırmızı örümcek arasındaki bağlantıyı yazmıştık. Bu hastalık kırmızı örümcek üzerinde yaşayan bir...

4

Kırmızı örümcek istilası

Kırmızı örümcekler… Yıllardır toprak üzerinde bu canlılara rastlarım. Öyle tek tek görür inceleyip geçerdim. Ancak bu yıl çok ilginç bir gelişme oldu. Bu canlılardan o kadar çok gördüm ki çok şaşırdım kaldım. Hiç bu...

0

Satürnün uydusunda su görüntüleri

Saturnun uydusu Enceladus dan gelen görüntüleri bilim adamlarını oldukça şaşırtmış durumda. Uydunun güney kutup bölgesinden yüzeysel fışkıran su buharı görüntüleniyor. Kızılötesi ışınlar ile su buharından Ph ölçümleri yapılması ile ilginçlik daha da artmış durumda....

3

İlginç bulut oluşumları

Son bir haftadır ABD kaynaklı çok garip bulut oluşum haberleri geliyor. Şimdiye kadar bulutların oluştuğu bölgelerde bu tip bulutlara rastlanmadığı için insanlar üzerinde büyük tedirginlik yaşanmış. ABD nin Georgia ve Güney Carolina bölgelerinde gözlenen...

1

Garip sesler uzayda ilk kez dinleniyor

Daha önce birçok kez havada garip seslerle ilgili konularımız olmuştu. Bu kez sesler uzaydan kayıt edilmiş. Bu kayıt ilk kez oluyor ve uzayın sessizliği içinde bu seslerin kaynakları bilinmiyor. Bildiğiniz gibi sesin uzayda yayılmadığı...

1

DNA lar yeniden programlanıyor.

İnsan vücudu 50-65 trilyon hücreden oluşur.  DNA larımız çevresel etkenlerle yeniden dizayn ediliyor. Hücreler çevremizde oluşturulan yapay ortamlarla bu şekilde programlanıyor. Birçok kişi farkında olmadan yeni nesillerde çok farklı insanoğlu genlerine çevriliyor. DNA hücre...

7

Hitler bir yahudi projesiydi.

Herşey 1. Dünya savaşından sonra kurulması planlanan israil devletinin ortaya çıkması üzerine kurulmuştu. 1. Dünya savaşı sonrası yahudilerin kutsal topraklar olarak kabul ettiği kudüs ve etrafında bir israil devleti kurulmasına girişildi. 1920 – 1930...