Dünyaya bugün meteor çarpacak Bugün yani…

Genel
Dünyaya bugün meteor çarpacak Bugün yani 18 Eylül 2013 tarihinde dünyaya meteor çarpacak haber NASA tarafından geçen hafta keşif edilen ve dünya ile hemen hemen aynı yörüngede dönen küçük kaya parçasının ismi 2013 RZ53 olarak belirlenmiş. Dünya için bir tehdit oluşturmayacağı bilim adamlarınca açıklanmış durumda. Çapı 1 ila 3 metre arası olan asteroit dünya ile çarpışma rotasında. Dünya atmosferinde girmesi durumununda atmosferin sürtünme etkisi ile yanacağını yine bilim adamları söylüyor. Açıklanan yörünge aşağıdaki şekilde... Her zaman ki gibi bilim adamları panik yok açıklamaları yapmışlar. Ama meteorun her zaman olduğu gibi atmosferde erimeme ihtimalide olduğu konuşulmaya devam ediyor. Meteorun yapısı itibari ile metallik ve daha sert bir malzemeden oluşması halinde dünyaya çarpma ihtimalide %1 bile olsa mevcut. Bakalım izleyelim bu gün belkide düşmüştür. Haber yeni olmasına rağmen ne zaman ve nereye…
Read More
Kar yağışı ve iklim değişimleri

Kar yağışı ve iklim değişimleri

Genel
Kar yağışının Dünyamız için ne şekilde bir etki yarattığını incelemek için aşağıda NASA nın son 13 yıllık kar yağışlarından alınan uydu fotoğraf görüntüleri oluşturduğu videoyu izleyerek başlayalım. [local /uploads/2013/09/MOD10C1_M_SNOW.mov] Görüntüde karla kaplı alanın değişimine dikkat edin. Sürekli olarak bir alanı kaplaması ve tekrar yok olarak bu döngüyü devam ettirmesini görebiliyoruz. Burada dikkat edilecek nokta son 3 yıllık döngü. Bu yılda daha önce yazdığım aşırı metan gazı çıkışı ile atmosferdeki Oksijen miktarında değişmeler meydana gelmiş ve 2013 kışının ağır geçeceği tahmin edilir olmuştu. Bunun ilk belirtileri Meksika ve ABD den geldi. Aşağıdaki uydu fotoğrafları bu hafta çekildi ve kasırgaların sayısını görebiliyorsunuz. Meksika ölenlerin sayısı 21 e yükseldi. http://www.usatoday.com/story/news/world/2013/09/15/ingrid-manuel-mexico/2816509/ Bu durum önümüzdeki günleride etkimeye devam edecek. Kar yağışının etkileri nasıl oluyor diye sorular geleceği biliyorum. Durumu şöyle açıklayalım. Kar yağdığında kapaladığı alanda…
Read More
Kuzey kutup bölgesinde neler oluyor. Ağu…

Kuzey kutup bölgesinde neler oluyor. Ağu…

Genel
Kuzey kutup bölgesinde neler oluyor. Ağustos ayında gelen bazı haberler Kuzey kutup bölgesinde oluşan bir takım değişikliğin global bir değişimin önünü açmış olma ihtimali üzerinde duruluyor. Kutup bölgesindeki anormal metan gazı artışı tüm dünyadaki metan gazı seviyesinde büyük bir artışa sebep oldu. Metan gazının bu seviyedeki artışı kutup bölgesindeki buz miktarının azalmasına sebep olmasına rağmen dünya genelinde bir soğuma etkisi yarattı. Danimarka meterojisinin aldığı ve yıllara göre kıyılarına ulaşan kutup buzlarının etkisini gösteren grafik ağustos ayı itibari ile kritik bir düşüş yaşıyor... Buz gibi, kuzeyde bulunan metan hidrat yatakları tamamen eriyorlar. Metan okyanusun asitlenmesine ve atmosfer doyuma ulaşmasına sebp olacak Metan üst atmosferde Ozon tabakasına yakın bir kısımda yoğunlaşacak. Buz hacmi ve konsantrasyonun düşümü kısmen Arktik Okyanusunda siklon oluşumu için gerekli hava akımlarına sebep olacak. Siklonlar tam da Kuzey Kutbu…
Read More
Chemtrail nedir, uçak görüntüleri ile…

Chemtrail nedir, uçak görüntüleri ile…

Genel
Chemtrails in görüntülerini havada birçok kereler görmüş olabilirsiniz. Bu uçakları tesbit etmek ve kimliklerine ulaşmak oldukça güçtür. Aşağıdaki fotoğraflarda uçakların içinden çekilen ve kimyasalların depolandığı variller açık bir biçimde görülebilmektedir. Tüm fotolar arşiv olarak sitemizde bulunması ve sizlerin referans olarak kullanımına açılmıştır. Sonra ben hiç görmedim demeyin :) Bu görüntülerdeki uçakların kimlikleri bazılarında belli genellikle USA hava kuvvetlerine ait uçakları göreceksiniz. Ancak aralarında sivil uçaklarda mevcut. Türkiye üzerinden bu tip uçaklar geçmektedir. Chemtrails konusunu sitede fazlaca işlemiş olmama rağmen halen bu tip bir uygulamanın olmadığını söyleyenler çıkabilmektedir. Bu konu birçok ülkenin sivil toplum kuruluşları tarafından incelenen bir konudur ve ülkemiz hariç avrupanın tüm ülkelerinde konuyla ilgili dernekler bulunmaktadır. Kimyasal silahların konuşulduğu günümüzde bunlarıda bilmemiz gerekiyor. Kimyasal silahlardan kat ve kat daha etkili bir yöntem ( üstelik kalıcı ) Yorumlarınızı eklemeyi…
Read More

ISON Kuyruklu yıldızı nerede

Genel
Uzun zamandır beklediğimiz güncel ISON kuyruklu yıldızının nerede olduğunu gösteren interaktif simulasyon sonunda geldi... Siteden yüklenmesi biraz zaman alabilir. Biraz beklerseniz yükleme işlemi tamamlanacaktır. ISON dan gelecek bilgiler bu interaktif dosya üzerine online olarak eklenecektir. Anlik bilgiler bulunabilir Bu alandan ISON u nu takip etmeye devam edeceğiz.
Read More
Meteor sayısında artış var. Dünyadaki me…

Meteor sayısında artış var. Dünyadaki me…

Genel
Meteor sayısında artış var. Dünyadaki meteor gözlemlerinde %100 ün üzerinde bir artıştan söz ediliyor. En son Kanadanın Vencouver bölgesinden yoğun meteor bilgileri geldi. Son meteorların Ingiltere kaynaklı kayıtları aşağıdaki siteden görülebilir. http://www.merriott-astro.co.uk/spam2D.htm ISON kuyruklu yıldızının görülmesine yakın bir nevi öncü meteorlar bize kadar yoğunlaşarak ulaşmaya başladı. Meteorları dikkatle takip etmemiz gerekiyor.
Read More

Tokyo 2020 ve Fukushima 2020 Olimpiyat o…

Genel
Tokyo 2020 ve Fukushima 2020 Olimpiyat oyunlarının Tokyo verilmesi ile gündeme Fukushimadan yayılan ve hala kontrol altına alınamayan Radyasyon geldi. Sporcuların ve izleyicilerin böyle bir radyasyon ortamına gitmesi istendiğinde ne kadarı radyasyonun olduğu bir bölgeye gidecek. Fukushimada şu anda kontrol edilemeyen sızıntının kazanın olduğu dönemden daha yüksek olduğu zaman zaman ise bu seviyenin öldürücü süresi 8 dk lara kadar düşüyor ( Bu ortamda önlem almadan durma süresi ) Daha önce birçok kez fukushima olayını sitemizde yazmış olduğumuz ve izlediğimiz bir konunun 2020 Tokyo içinde araştırması gereken konular arasına girdi. Japonyanın 2020 olimpiyat oyunlarına kadar bu alanı temizlemesi ve radyasyonun eski seviyelerine çekilmesi oldukça güç olduğuda yazılanlar arasında. Hatta Fukushimada yanmaya devam C kollektörü için bunun onlarca yıl alacağı söyleniyor. Olimpiyat komitesinin bu durumu nasıl değerlendireceği ileri ki günlerde belli olacak.…
Read More

Sitemizde yeni dönem… BlueBox BBS i bi…

Genel
Sitemizde yeni dönem... BlueBox BBS i biraz ihmal ettiğimin farkındayım. Bildiğiniz gibi BlueBox BBS olmuş olayların yorumları üzerine kurulu. Dünyada ve Türkiyede oluşabilecek disaster durumları eklemeye çalışıyorum. Ancak benimde işlerimin yoğunluğu nedeni ile elime geçen haberleri yorumlayarak yazamıyorum. Bu nedenle haberleri kısa kısa yazmaya karar verdim. Daha hızlı ve kolay olacak... Sitede uzun bilgilerden ziyade daha güncel ve kısa bilgileri girerek sizlere daha hızlı haberler aktarmak istiyorum. Ancak bu haberleri yazarken fazla detay bilgi ve araştırma olmayacağı için konular üzerinde hakimiyetimizi kayıp edebiliriz. Bu şekilde bir müddet denemek istiyorum. Hergün birkaç kısa bilgiyi yazabileceğim sanırım. Detay fotoğraf ve haritalar olmayacağı için yazıyı yazdıktan sonra gelecek bilgilerle belki o yazı genişleyebilir ve detayları daha sonra eklenebilir. Sitemizin güncel olması için bugünden itibaren bir müddet bu şekilde yazmaya karar verdim. Yorumlarınızı bekliyorum.
Read More