Yanardağ faaliyetlerinde artış var m

Yanardağ faaliyetlerinde artış var m

Genel
Yanardağ faaliyetlerinde artış var mı ? Dünyanın birçok noktasındaki yanardağlarda son birkaç aydır yüksek bir faaliyet oluşmuş durumda. Özellikle güneyamerika ve pasifik bölgesindeki yanardağların lav ve kül püskürtmeye başlaması an meselesi olarak yorumlanıyor. Ekvador Tungurahua volkanı basınç çok yükselmiş Kolombiya'da Galeras volkanı etrafındaki 3 köy boşaltıldı. Meksikada 2 gün önce patlayan yanardağ Popocatepetl görüntüleri... [youtube 9WaIIsuwH_M] Bu arada İtalya vezuv yanardağındada büyük hareketlenme olduğu ve basıncın yükselmekte olduğu habaerleride var. Dünyadaki mağma faaliyetlerindeki bu artışın güneş sistemi ve dünyanın dönüş hızı ile ilgili olduğu bildiriliyor. Mağmada oluşacak bu hareketlenmeler ileriki yıllarda depremlerinde hızla artmasına yol açacaktır.
Read More
İran nükleer tesislerine saldırımı …

İran nükleer tesislerine saldırımı …

Genel
İran nükleer tesislerine saldırımı oldu ? Geçen haftalarda İranda meydana gelen bir patlama oldu. 22 Kasımda meydana gelen patlamada İranın açıklaması mühimmat taşıması sırasında meydana gelen bir kaza olduğu yönünde idi. Ancak ABD kaynaklı bir kaç araştırma sitesinde İranın bu tesislerinin füze sistemlerinin olduğu çok büyük bir kompleks olduğu ve bu merkezin bir şekilde yok edildiği yönünde. Aşağıdaki uydu fotoğraflarında bu tesisin ilk önce ve patlama sonrası fotoğraflarını görülüyor. Patlamada tüm binaların yok olduğu ve sistematik bir yıkım olduğu görülebiliyor. Bu patlama sonrası çıkan İrana saldırının kısa sürede olacağı dedikodularının da hızla o günlerde medyada yer alması bu tesislere bir saldırı olabileceğini doğrular nitelikte. Yorumlarınızı bekliyorum.
Read More

Site yeni server üzerinde… Bir haftad…

Genel
Site yeni server üzerinde... Bir haftadır elimizde backup lar o hosting firması senin bu hosting firması benim gezdik durduk... Sonunda bir server kiralamayı başardık ( fiyat bizim için oldukça yüksek olmasına rağmen başka yol kalmamıştı... ) Bundan sonra bir aksaklık çıkmaz ise bu server üzerinde kalmayı umuyorum. Şimdilik siteyi kurduk ve gözlemlemeye başladık, aksaklık olabilir bunları takip ediyoruz. Server yardımlarınıza çok ihtiyacımız bulunuyor. Sağdaki " Server'a Yardım " linkinden PAYPAL hesabınız veya kredi kartınızla birkaç dolar yardımda bulunursanız çok sevineceğim. Siteyi ayakta tutmaya uğraşıyorum Türkiye bu konuda ne yazık ki çok fazla site yok burasıda son zamanlarda bir toplanma mekanı olmaya başlamıştı. Ancak server sorunumuz artınca bir kesinti yaşadık. Şimdi kaldığımız yerden devam ediyoruz...
Read More

Dünya dışı kozmik ışıma çok yükseliyor. …

Genel
Dünya dışı kozmik ışıma çok yükseliyor. Yaklaşık 1-2 saattir kozmik ışıma ( Dünya dışından gelen bir kaynak ) yaklaşık 20 kat civarında artmış durumda. Son iki yılın en yüksek seviyesindeyiz şu anda... Bu kozmik ışınım kaynağının bu miktarda artışı çok rastlanılabilen bir durum değil. 25 Kasımda meydana gelecek güneş tutulması öncesi bu miktarda bir kozmik ışınımın ikisinin birlikte neler getireceğini birlikte göreceğiz. Işınım kaynağının güneş sistemi kaynaklı olmadığını bu arada ilave etmemiz gerekiyor.
Read More

Son zamanlarda coğrafyamız ve Avrupa'nın

Genel
Son zamanlarda coğrafyamız ve Avrupa'nın büyük kesimi kurak şartlar yaşıyor ve mevsim normalleri altında sıcaklıklar görülüyor özellikle Doğu Avrupa'da. Bunun sebebi La Nina dediğimiz döngüyü orta kuvvette yaşamaya başlamamız. Kasım ayı sonbahar mevsimsel tahminlerimde mevsim normalleri civarı ve üzerinde yağış, mevsim normalleri civarı sıcaklık beklentim olduğunu ifade edip yazmıştım burada ama La Nina kuvvetlenmeye başladı. Ao(Arktik Salınım) ve Nao (Kuzey Atlantik Salınımı) endekslerinin de genellikle pozitif değerlerdeki eğilimi ile La Nina etkileri yani Pasifik Okyanusu yüzey sıcaklıklarının normalden daha düşük olmasının sonuçlarını görmeye başladık. La Nina daha da kuevvetleneceğe benziyor ve bu durum coğrafyamız ve Doğu Avrupa'da normaller altı kış sıcaklıkları ve normaller altı yağış ihtimalini güçlendiriyor diye düşünüyorum. http://www.haberturk.com/dunya/haber/688929-la-nina-geri-dondu, http://en.wikipedia.org/wiki/El_Ni%C3%B1o-Southern_Oscillation,
Read More

Büyük hava ve iklim değişikliğine hazır …

Genel
Büyük hava ve iklim değişikliğine hazır olun... Bilim adamlarının dünya liderlerine hazırladığı raporda " Şimdiye kadar görülmemiş hava değişiklikleri ve iklim kaymaları yaşanacağı " bildiriliyor. Alınacak önlemlerin artık vaktinin geldiğini ancak yapılacak harcamaların tüm dünyayı kurtarmaya yetmeceğini yazıyor. Şimdiye kadar yapılmış en ciddi rapor olarak haber sitelerine düşmeye başladı... Görünen o ki 2012 de oluşması beklenen felaketlere ön hazırlık yapılıyor. Haber kaynağı ABD nin hava olayların kayıpları ekli resimde görülüyor... Yorumlarınızı bekliyorum...
Read More
Ege denizi manyetik titreşimler Bugün ve…

Ege denizi manyetik titreşimler Bugün ve…

Genel
Ege denizi manyetik titreşimler Bugün ve dün anlık olarak birkaç saat aralıklı manyetik titreşimleri rodos açıkları civarında tespit ettik. Düşük frekanslı titreşimlerin açısal olarak çevrimi Kütahya - Afyon - Uşak arasına düşüyor. Tam ters durumda ise Atina ve etrafına... Frekans titreşimleri uzun aralıklarla tekrarlanmaya başladı. İncelemelerde bu bölgeden radyo sinyali alabilmemiz mümkün olmuyor. Kısa dalga radyo vericisi bu bölgede kimse aktif değil o nedenle manyetik titreşimlerin frekans türü tesbit edilemedi. Ancak izlediğimiz bu titreşimin sürekli gözlediğimiz titreşimler ile aynı dalga boyunda olduğu yöünde... Takip etmeye devam ediyoruz... Değişmeleri ve haberleri bu yazının yorumlar kısmına ekleyeceğim...
Read More
Çin google maps de görünen yapılar… Ço…

Çin google maps de görünen yapılar… Ço…

Genel
Çin google maps de görünen yapılar... Çok önceden takip ettiğimiz ve yorum yapmakta güçlük çektiğimiz yapılar hızla internet medyası üzerine düştü... Bu konuyu çin uzun bir zamandır yapıyor. Daha önce yazdığım dünyadaki haarp tesislerine paralel olarak incelediğimiz yapılar hızla tamamlanmak üzere. Bu tesislerin bulunduğu konum dünyanın merkezi kabul edilecek noktalara çok yakın. Tesislerin google maps koordinatları aşağıdaki resimlerin üzerinde bulunuyor, sizlerde kontrol edebilirsiniz. Asıl ilginç durum ise bu google maps görülebilecek olan dev anten sistemi... Bu antenin boyutu hakkında bir fikir olması açısından canlı olarak maps koydum. Sol köşedeki ölçekten nasıl bir anten olduğunu görebilirsiniz. Çin ABD nin elinde bulundurduğu iklim değişikliklerine sebep olan tüm etkileri ortadan kaldıracak bir önlemler paketini tamamlamak üzere. Bu antenler kendi ülkesi üzerindeki iyonesfer tabakasında oluşacak manyetik etkileri yok etmek üzerine kurulmaktadır. Tüm yansıtıcı ve…
Read More

Siteye YARDIM edebilirmisiniz… Daha ön…

Genel
Siteye YARDIM edebilirmisiniz... Daha önce sitemizi başka bir server üzerine taşımaya çalışmıştık ancak bazı aksaklıklar nedeni ( O an VAN depremi nedeni ile çok yüksek trafik oluşmuştu ve bu trafiği yeni serverda kaldıramadı ) başarılı olamadık... Şimdi Şubat 2012 ayında bu sitenin bulunduğu hosting kirası dolmak üzere SAĞ tarafta görmüş olduğunuz kısımda yer alan yardım bölümünden sitemizin yeni ve daha hızlı bir server a taşınması için azda olsa yardımcı olabilirmisiniz. Yeni server için 280 dolar a ihtiyacımız var. 1 DOLAR bile yardım etmeniz damlaya damlaya bizim server ücretini oluşturmamızı sağlayacak... Bu nedenle sizlerden ricam bir miktar yardım... Teşekkürler...
Read More

Van depreminde mavi ışıklar Daha önce ja…

Genel
Van depreminde mavi ışıklar Daha önce japonya depreminde rastlanan mavi ışıklar son Van depremi sırasındada gözlendi. Site kullanıcılarımızdan bir arkadaşın dikkatini çekmiş ve eklememizi istedi. Aşağıdaki videonun 2:43 civarlarında deprem sırasında gökyüzünde mavi ışıkları görebiliyoruz. Bu videodaki mavi ışıkların benzeri japonya depremi [youtube y196J86YrRU] Deprem olmadan da rastlanan bu ışıklara bir örnek yer portekiz [youtube UIdjfDdYs9w] Benim yorumun bu ışıkların trafo veya elektrik enerji hatlarının patlaması ancak yinede incelenmesi gereken bir durum. Özellikle van depremi sırasında oluşanlar...
Read More