2011 MD göktaşının hesaplanan yörüngesi …

12
97

2011 MD göktaşının hesaplanan yörüngesi

Dünyamıza en yakın konumdan geçmesi beklenen 2011 MD göktaşının aşağıdaki grafikte yörünge değişimi gösteriliyor.

Dünyanın çekim kuvveti ile yörünge değişimini görebiliyorsunuz. Hesaplamalarda göktaşının dünyaya çarpmaması gerektiği çıkıyor.

Ancak gerçekten böyle olacak mı ?

Hesaplanan günlük yörünge…

Yorumlarınızı bekliyorum…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

12 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ferdal
Ferdal

Bu çarpacağını yada çarpabileceğini mi gösteriyor? Bir açıklama ilave etseydiniz daha iyi olacaktı.

gökhan
gökhan

çizime bakılırsa ve dünya-ay arası mesafe ile kıyaslanırsa sanki dünyanın çekim etkisinden kurtulamaz ya da kurtulsa da depremlere, tsunami vs. gibi felaketlere sebep olabilir gibi geliyor.. Yörüngesi gerçekten de tam olarak o şekilde mi acaba?

anıl
anıl

dünyanın yörüngesine girmiycek ama uzaydaki uydulara çarpıp yörüngesini değiştirecektir korkulacak doğal afetler olmıyacak!

Ariakas
Ariakas

Göktaşının büyüklüğü dünyaya çarpabilecek çapta değil. Atmosfere girdiği an yok olur. Ancak uydulara çarpması iletişimde aksaklıklara yol açabilir

çağatay
çağatay

Ben izlemek istiyorum ama nerden izleneceği hakkında bir bilgim yok bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden sağolun.

kerim
kerim

astroit 10 m civarında tutunki dünyaya yoneldi atmosferde parçalancak zaten dünyaya zarar vermesi içim 25m büyük olması lazım diye biliyorum + c1 astrodi geçen şubat bundan çok daha yakın seviyeden geçti baktım 5471 km den geçmiş ..

gökhan
gökhan

göktaşının uzak görüntüleri bile belirgin şekilde gözüküyor. sizce 10 m çapındaki bir göktaşı o kadar belirgin ışık saçarak gözükür mü?

acaba daha büyük olabilir mi diye düşünüyorum

Ens
Ens

Yörünge bu kadar da saparmı :S u dönüşü yapcak kadar ivme alabilceğini sanmıyorum en kötü dünyadan görünecek kadar yaklaşır biraz ufalır ve gider 🙂