188 gün teorisine eklemeler

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

8 Cevaplar

 1. kerim dedi ki:

  bahsedilen gün güneş x5 ve x1 patlamalrın etkilerinin fırtınanın dünyaya ulaştığı gün şoyle sorguluyorum, o cisim yaklaştığına gore e ozaman devamlı değerlerin anormal seyretmesi lazım niye sadece ayın 12 si? şu anki değerler normal ,bende görüdüm bu konuyu yabancı forumlarda ama biraz mantık bulanması var …

  • ixion ixion dedi ki:

   Ufak bi düzeltme yapayım, 118 gün demişim farkında değilim 188 günden bahsetmekteydim. Konu ile ilgili haberleri görünce biraz heycanlandım 🙂

   Kerim Bey, evren belli bir denge üzerine kuruludur, doğal olarak da bu dengenin sabit kalması için inanılmaz bir manyetik mekanizma mevcut. Bulunduğumuz sistemin de sürekli hareket ettiğini, bunun ile beraber Dünya’nın da belli bi dönüşü olduğunu ve son olarak Güneş’in etkilerini oluşturduğumuz denkleme eklerseniz ortada mantık bulanmasının olmadığını siz de göreceksiniz.

   Değerlerin devamlı anormal seyretmesi gerekmiyor. Dünya zamanla kendini bulunduğu duruma göre parça parça adapte ediyor. Tabi bu adaptasyonlar da bize doğal afet veya mevsimsel sorunlar olarak geri dönüyor. Siz şu anda Dünya’nın normal bir şekilde ilerlediğini düşünmekte iseniz problem burda başlıyor demektir. Çünkü şu son 5 yıllık süre içinde Dünya çok büyük değişiklikler geçirdi. Bunlara örnek;
   Kuzey-Güney veya diğer sıcak su akıntılarının normal seyrinden çıkması, inanılmaz iklim bozuklukları, depremler, sel felaketleri, Dünya manyetiğinde problemler, garip ses olayları, derin dairesel çukurlar, ilginç Güneş patlamaları… Gerçekten daha sayabilirim. Bu size birşeylerin değiştiğine bir kanıt değilse açıkcası başka bir kanıt sunabileceğimden emin değilim. Sonuçta bu saydıklarım şu anda bulunan tüm fiziki kanıtlardır.

   • Sibel dedi ki:

    Dünyada dengenin sabit kalması için inanılmaz bir manyetik mekanizma mevcut. Buna katılıyorum. Sizce bu mekanizma rastgele midir? Bir merci tarafından kurulmuş ve koordine edilmekte midir? Ya da dünyadaki insan dahil bilemediğimiz bilinç unsurlarının bir bileşkesi tarafından mı yönetilmektedir?

    • ixion ixion dedi ki:

     Ben manyetik alanın kontrol edildiğini düşünmemekteyim. Eğer kontrol ediliyor olsaydı, geçmiş zamandan bu zamana kadar kutup manyetiklerinde yaşanan kayma görülmezdi. Manupilasyon olmyor da demiyorum yanlız, ülkelerin gizli olarak yürüttükleri çalışmalardan dolayı manyetik kutuplar inanılmaz etkileniyor. İnsanlar yaşadığı gezegenin doal/stabil durumunu negatif şekilde etkiliyorlar.

     Sizin neden bahsettiğinizi anlamaktayım. Ancak o konuyu burada paylaşabileceğimden emin değilim. Sadece şunu söyleyebilirim;

     – Kendileri insanlara “biz sizden önce de buradaydık” diyerek, dünya’nın kendilerine ait olduğunu idda etmekteler. Bundan dolayı yönetmeye çalıştıkları dünya değil, insanoğlu..

 2. kerim dedi ki:

  güneşte ilginç durum yaklaşık 6 saatten beri güneşten very lowluktan hiç bilgi(xray,proton) alınamıyo hiç şahit olmadım ….en azından bukadar uzun sürmüyodu..
  www.swpc.noaa.gov/rt_plots/xray_1m.html
  lasp.colorado.edu/eve/data_access/quicklook/quicklook_data/latest_3day.png

 3. Hightech dedi ki:

  Dünyanın dengesinin sabit kalması için inanılmaz bir mekanizma mevcut ve bu mekanizma
  sürekli control altında tutuluyor. Dünyalıların yaptıkları bozucu etkiler control eden konseyin
  yerinde müdahaleleriyle yüksek bir miktarda düzeltiliyor ve bu control insanlar tarafından hep
  iyi olacak diye düşünülmesin. Bünlar öldürücü doğal tabiat afetleri olarak sonuç veriyor.
  Onların insanları control etmek gibi bir düşüncesi hiç olmadı ve olmayacaktır.Onlar sadece
  insanlığın yolunu temizleme ve açık etme amacı dışında hiç bir amacı yoktur.
  Oradakilerin tek bir amaçları vardır ve onlarda kendi yollarında yürümektedirler yani bileşke
  yoktur hepsi birdir yanı biri hepsidir gepsi biridir.İçlerinde dünyalılar varmıdır diye sorarsak
  evet insanlar vardır ama bu insanlar yüksek bilinç kapasitesine sahip kişilerdir ve sadece bir
  olayda görev alırlar zaten konsey 10 kişiden az bir guruptan ibarettir. Diğer üyelerin süreklimi
  değilmi olduğunu bende bilmiyorum. Yeterli miktarda bilgi verdim sanırım.
  Hepinize selam ve sevgiler.

  • ixion ixion dedi ki:

   Sizin bahsettiğiniz konu ile benim bahsettiğim konu birbirinden farklı konular. Sibel Hanım’ın ne demek istediğimi anladığını düşünüyorum lakin kendisi de benim bahsettiğim konu ile ilgili araştırmalarını yapmış.

   Sizin bahsettiğiniz konuya gelince, bu detaylar birden çok medyum kullanılarak alınmış mesajlar. Ancak her kanaldan gelen bilgilerin doğru olması gibi bir olay söz konusu olamaz. Bazıları sembolik, bazıları bizim anlayabileceğimiz bir formata çevrilmiş şekilde de gelebilir, bazıları ise bu zaman/uzay da bulunmayan dünya’ya ait bilgiler olarak da gelebilir.

   Bunların dışında yaptığınız açıklamada çok eksik ve bazı kısımları yanlış anlaşılacak bilgiler bulunmakta. Ancak dediğim gibi bu konu bu başlıkda toplanmaması gereken apayrı bir konu. Dilerseniz daha sonra bu konu ile ilgili bir tartışma ortamı oluşturmak amacı ile bir yazı dizisi oluşturulur ve orada bu konu tartışıla bilinir.

 4. Hightech dedi ki:

  Bende bu konularda ve diğer konularda diyebilirimki herkesten çok araştırma yaptım. Bahsettiğimiz konu aynı konu onu belirteyim. Bu bilgilerin kanal bilgileri olduğunuda nereden çıkardın?
  Bilgi evrendeki en önemli şey. ( Ansiklopedik bilgi değil.) Ve bu bilgi herkeste aynı değil.
  Benim seni anlamadığımı nereden düşünüyorsun. Benle aklına gelebilecek her konuda konuşabilirsin
  ve bilgi alabilirsin. Budur com da yazılarım var. bütün her çeşıt forumlarda yine yazılarım var.
  Sevgiler saygılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir